Sieć w rzece Redzie.

Społeczna Straż Rybacka Koła nr 80 Wejherowo – Miasto w składzie :

1-    Kol. Elwart Adam - O.K.O.W Kom. Pow.

2-    Kol. Ladema Henryk – W.P ds. Ochrony Wód

3-    Kol. Gliwiński Piotr - strażnik SSR

przeprowadziła w dniu 12.01.2013r kontrole rzeki Redy, starorzecza rzeki Redy oraz rzeki Cedron w godzinach od 12.10  do  16.15. W wyniku przeprowadzonej kontroli  skontrolowano ogółem 10 wędkarzy. Podczas kontroli przy ul. Gryfa  Pomorskiego z rz. Redy przy współpracy z wędkarzami ujawniono i wyciągnięto sieć kłusowniczą o długości około 7 mb. Podczas wyciągania z rzeki sieć przerwała się. W sieci nie ujawniono żadnej ryby. Sieć zostanie przekazana do Z.O PZW w Gdańsku.