Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Odłów kontrolny jeziora Orle

 

W połowie września odbył się kontrolny odłów jeziora Orle. W odłowie uczestniczyli etatowi pracownicy PZW Gdańsk, ichtiolog, członkowie Koła nr 80 i SSR Wejherowo.

W związku z licznymi, nieprawdziwymi informacjami na temat tego odłowu postaram się przedstawić okoliczności i przebieg tej akcji.

Zarząd Koła Wejherowo Miasto w ostatnich latach nigdy nie wnioskował o przeprowadzenie odłowu jeziora Orle mając na uwadze krytyczne głosy po podobnych przeprowadzanych przed laty odłowach. Opisywany odłów odbył się zgodnie z planem odłowów ZO PZW w Gdańsku. Obowiązek odłowów nakłada na PZW Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Każde dzierżawione jezioro zgodnie z operatem rybackim powinno byc odławiane kontrolnie raz na dwa lata...

Na jeziorze Orle zastawiono kilka sieci stawnych tzw. wontonów. Po ściagnięciu zaczęło się rozplatywanie złowionych ryb. Ogółem w sieci wpadło około 400 kg ryb w tym: siedem sandaczy, jeden szczupak, jeden okoń, jeden lin i jeden karp natomiast całą resztę czyli 95 % ryb stanowiły leszcze. Część leszczy została rozdana przypadkowym wędkarzom, pozostała część i inne ryby zostały zabrane przez ekipę rybacką. Stan ryb nie pozwalał na ponowne wypuszczenie do akwenu. Zdaniem ichtiologa obecnego na odłowie tak liczna populacja leszczy wymagałaby w zasadzie jeszcze jednego odłowu aby przywrócic prawidłowe relacje w jeziorze. Póki co następnego odłowu nie będzie...

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • czesiek22 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  apieniadz doprywatnej kieszeni

 • siedem Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  siedem

  Odłowy kontrolne były są i będą ale ludzie NIE W TAKI SPOSOB mi sie tylko nasówa kilka ważnych pytań:
  1. Dlaczego nie bło informacji o dacie odłowu uczcie sie od Kola Gdynia Port(każdy czlonek kola może sobie zobaczyć co w jego ukochanej wodzie pływa)
  2. 500kg ryb i żadna nie nadawala sie do wypuszczenia ??? to nie wymaga komętarza.
  3.DLaczego nie ma fotorelacji z tego masowego mordu ???

  Jestem członkiem Wejherowskiego koła i jest mi wstyd

 • latkowski Data dodania: 11 lat temu Oceń: 3 + / -

  tylko zapomnieliscie dodac zlodzieje ile sieci z sandaczami i innymi drapieznikami wylowiliscie w nocy...jak nikt nie widzial..........KLUSOLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Potrykus Rafał Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  rafpot

  Butelki po "panach" wykonujących ciężką pracę odłowu kontrolnego do tej pory leżą przy kontenerze. Mamy uwierzyć że w jeziorze było tylko 12 ryb innego gatunku niż leszcz. Jaj sobie robicie.

 • niuniek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 6 + / -

  Gówno prawda.Wędkarze którzy tam byli mówią co innego i im wierzę.Wielmożni panowie z Gdańska nie dość że byli nachlani to do tego aroganccy .Co zrobili z tymi sandaczami, szczupakiem i nie jak piszecie linem tylko linami ! ?Nie wierzę że te wszystkie ryby które wymieniłem nie nadawały się do wypuszczenia. Sami widzicie że tam nie ma już nic poza narybkiem a wy gdy odrodził się leszcz zaraz go odławiacie.Wielu wędkarzy cieszyło się że mogą łowić ładne dorodne leszcze, bo wczesnym latem brały bardzo dobrze. Wy odbieracie nam tą całą frajdę,sam łowiłem tego roku po kilka ładnych leszczy.Teraz przez dwa trzy lata nie ma po co tam jechać i czy warto opłacać kartę ? Bezczelnie chwalicie się zarybianiem. Takimi ilościami to zarybiajcie sobie stawiki a nie tyle hektarowe jezioro.Nie chcieli byście wiedzieć co was mówią wędkarze. Trzeba by było tak jak PZPN TAK I WAS WYMIENIĆ NA LEPSZYCH GOSPODARZY.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia